عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

پيمان شكنى

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : مردم هرگز هلاك نشوند، مگر آن گاه كه با خود پيمان شكنى كنند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ـ در سفارش به على عليه السلام ـ فرمود : زنهار كه به پيمان خدا خيانت كنى و امان و زنهار او را بشكنى؛زيرا خداوند عهد و زنهار خود را امانى قرار داده كه از روى رحمت و مهر خود آن را در ميان بندگانش به اجرا نهاده است. و شكيبايى در برابر دشوارى و تنگنايى كه اميد به برطرف شدن آن دارى، بهتر از پيمان شكنى است كه از پيامد شوم و بد فرجام آن مى ترسى.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خداوند متعال فرمود : سه كسند كه روز قيامت من خصم آنها هستم : مردى كه با من پيمان بندد و سپس خيانت كند، مردى كه انسان آزادى را [برده كند و او را] بفروشد و بهايش را بخورد و مردى كه مزدورى را اجير كند و از او كاملاً كار بكشد و مزدش را به طور كامل نپردازد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : پيمان شكنى، زشت ترين خيانت است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : پيمان شكنى، خصلت فرومايگان است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : پيمان شكنى، گناهان را دو چندان مى كند.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : پيمان شكنى، گناه را بزرگ مى كند و قدر و منزلت را لكّه دار مى سازد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : از بى وفايى دورى كنيد؛ زيرا كه آن از قرآن به دور است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : زنهار از پيمان شكنى كه آن زشت ترين خيانت است و پيمان شكن نزد خداوند بى مقدار است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : زودترين كيفر را مردى مى بيند، كه با او بر سر چيزى پيمانى ببندى و تو قصد پايبندى به آن را داشته باشى و او نيّت پيمان شكنى در سر بپروراند.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام ـ در فرمان استاندارى مصر به مالك اشتر ـ نوشت : به امان و زنهار خويش خيانت مكن و پيمانت را مشكن و دشمنت را مفريب··· زيرا شكيبايى تو در برابر دشوارى كارى كه به گشايش و نيك فرجاميش اميد دارى، بهتر از آن است كه دست به پيمان شكنى و خيانتى بزنى كه از پيامد ناگوار آن مى ترسى.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام ـ وقتى از ايشان پرسيدند : دو سرزمين است كه هر دو از كفّار حربى هستند و هر يك براى خود فرمانروايى دارد. اين دو سرزمين با هم مى جنگند و سپس پيمان صلح مى بندند؛ اما يكى از دو فرمانروا به همتاى خود خيانت مى كند و نزد مسلمانان مى آيد و با آنان پيمان مى بندد كه در كنارشان با آن سرزمين ديگر بجنگند ـ فرمود : مسلمانان نبايد پيمان شكنى كنند، يا به پيمان شكنى تشويق نمايند، يا در كنار پيمان شكنان بجنگند، اما مشركان را هر جا كه ديدند بايد با آنها بجنگند و پيمانى كه كفّار با هم بسته اند بر ايشان نافذ نيست.

پرینت احادیث 

امام جواد عليه ‏السلام :

مَنْ زارَ عَمَّتى بِقُم فَلَهُ الجَنَّةُ؛
كسى كه عمّه‏ ام را در قم زيارت كند او اهـل بهشت است.

سفينة البحار: ج2 ،ص376

قم و حضرت معصومه سلام الله علیها

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3454