کتابخانه احادیث شیعه

درآمدن به جرگه منافقان

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : هر كه ما اهل بيت را دشمن بدارد، او منافق است.
نمایش منبع
پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : ما اهل بيت را، جز مؤمن پرهيزگار دوست ندارد و كسى جز منافق بدبخت دشمنمان نمى دارد.
نمایش منبع
پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : سوگند به آن كه جانم در دست اوست، هر روحى از پيكر خود جدا شود بى گمان از ميوه بهشت يا از درخت زقوم خواهد خورد و ملك الموت را خواهد ديد و من و على و فاطمه و حسن و حسين را مشاهده خواهد كرد. اگر دوستدار ما باشد، من خواهم گفت: اى ملك الموت! با او مدارا كن؛ زيرا كه وى دوستدار من و اهل بيت من بوده است و اگر با من و اهل بيتم دشمنى مى ورزيده است، خواهم گفت: اى ملك الموت! بر او سخت گير؛ زيرا كه وى من و اهل بيتم را دشمن مى داشته است. ما را جز مؤمن دوست نمى دارد و كسى جز منافق شوربخت، با ما بغض نمى ورزد.
نمایش منبع
پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : هر كه عترت مرا دشمن بدارد، او ملعون و منافقى زيانكار است.
نمایش منبع
پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : آگاه باشيد كه اگر مردى از امّت من در همه روزهاى عمرش، خداى عز و جل را عبادت كند، ولى با بغض و دشمنى نسبت به اهل بيت من وشيعيانم، خداى عز و جل را ديدار كند، خداوند سينه او را جز با نفاق نگشايد [يعنى چون خداوند باطنش را آشكار سازد مردم دريابند كه او منافق بوده است].
نمایش منبع
ابو سعيد خدرى: رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: امامانِ پس از من دوازده نفرند كه نه نفرشان از صلب حسين هستند و نهمين آنان قائمشان است. سپس فرمود: ما را كسى جز منافق دشمن نمى دارد.
نمایش منبع
ابو سعيد خدرى: ما ـ جماعت انصار ـ منافقان را از بغض و دشمنيشان با على بن ابى طالب مى شناختيم.
نمایش منبع
حدیث روز 

پيامبر خدا صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏ آله :

إنَّ فاطِمةَ بَضعَةٌ مِنّي و هِىَ نورُ عَيني و ثَمَرَةُ فُؤادي؛ يَسوؤُني ما ساءَها و يَسُرُّني ما سَرَّها و إنَّها أوَّلُ مَن يَلحَقُني مِن أهلِ بَيتي

فاطمه پاره تن من و روشنى ديده و ميوه دل من است. آنچه او را ناراحت كند مرا ناراحت مى ‏كند و آنچه شادش كند، مرا شاد مى‏ كند؛ او نخستين نفر از اهل‏بيت من است كه به من مى‏ پيوندد

الأمالى ، صدوق ، ص 575

چهل حديث « گهرهاى فاطمى » سلام الله علیها

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3454