عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

نشانه هاى اهل يقين

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : نشانه اهل يقين شش چيز است: به حقانيّت خدا يقين پيدا كرده و لذا به او ايمان آورده است، يقين پيدا كرده كه مرگ راست است و لذا از آن بر حذر است، يقين پيدا كرده كه رستاخيز راست است و از اين رو از رسوايى [در آن روز ]مى ترسد، يقين پيدا كرده كه بهشت راست است و از اين رو مشتاق آن است، يقين پيدا كرده كه دوزخ راست است و از اين رو براى نجات از آن مى كوشد و يقين پيدا كرده كه حساب راست است و از اين رو از خود حساب مى كشد.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : از نشانه هاى يقين اين است كه هيچ كس را با به خشم آوردن خدا خشنود نسازى و به واسطه چيزى كه خدا به تو داده است هيچ كس را نستايى و براى چيزى كه خدا به تو نداده است، هيچ كس را نكوهش نكنى ··· .

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : آنكه يقين دارد، اندوهش براى خود از همه مردم بيشتر است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : شوق، خصلت اهل يقين است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : كوتاهى آرزو، اخلاص در عمل و بى رغبتى به دنيا، دليل بر داشتن يقين است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : كسى كه يقين دارد از دوستان جدا مى شود و در خاك جاى مى گيرد و با حساب رو به رو مى شود و آنچه از خود بر جاى مى گذارد به كارش نمى آيد و به آنچه پيش مى فرستد نيازمند است، سزاوار است كه آرزو را كوتاه كند و در كار و عمل بكوشد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : پرهيزگارى، ثمره دين و نشانه يقين است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : كسى كه يقين داشته باشد، مجدّانه عمل مى كند.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : هر كه يقينش درست باشد، به بحث و مجادله بى رغبت است .

پرینت احادیث

صفحه اختصاصي حديث و آيات الإمامُ الصّادقُ عليه السلام ـ في قَولِهِ تعالى : «و كانَ تَحْتَهُ كَنْزٌ لَهُما» .حديث ـ : أما إنّهُ ما كانَ ذَهَبا و لا فِضَّةً ، إنّما كانَ أربَعَ كَلِماتٍ : أنا اللّه ُ لا إلهَ إلاّ أنا ، مَن أيقَنَ بالمَوتِ لَم يَضحَكْ سِنُّهُ ، و مَن أيقَنَ بالحِسابِ لَم يَفرَحْ قَلبُهُ ، و مَن أيقَنَ بالقَدَرِ لَم يَخشَ إلاّ اللّه َ .حديث

امام صادق عليه السلام ـ درباره آيه «و زير آن ديوار گنجى از آنِ آن دو يتيم بود» ـ فرمود : بدانيد كه آن گنج زر و سيم نبود، بلكه چهار جمله بود: مَنَم خدا و هيچ خدايى جز من نيست . هر كه به مرگ يقين داشته باشد دهانش به خنده باز نمى شود و هر كه به حساب يقين داشته باشد دلش شادى نمى كند و هر كه به تقدير يقين داشته باشد، از چيزى جز خدا نمى ترسد.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : هيچ عملى جز با يقين [كامل ]نباشد و هيچ يقينى جز با خشوع.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : از نشانه هاى يقين اين است كه مردم را با به خشم آوردن خداوند خشنود نسازيد و از اينكه خداوند از فضل خود به شما عطا نكرده است، آنان را نكوهش و ملامت نكنيد؛ زيرا نه حرص زدنِ حريص، روزى را به سوى او سوق مى دهد و نه بى ميلى شخص بى ميل، آن را از او باز مى دارد.

پرینت احادیث 

امام علی علیه السلام

اَحـْسـِنـُوا تـِلاوَةَ الْقـُرْآنِ فـَاِنَّهُ اَنـْفـَعُ الْقـَصـَصِ وَاسـْتـَشـْفـُوا بـِهِ فـَاِنَّهُ شـِفـاءُ الصُّدُورِ
قرآن را نيكو تلاوت كنيد كه سودمندترين داستانها است و از آن شفا بجوييد كه شفاى سينه ها است

شرح غررالحكم : ج 2، ص 657

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3419