عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

حقّ فرزند بر پدر

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : حقّ فرزند بر پدرش اين است كه او را سواد و شنا و تيراندازى بياموزد و جز روزى حلال خوراك او نكند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : حقّ فرزند بر پدرش اين است كه نام نيكو برايش انتخاب كند، هر وقت بالغ شد، او را همسر دهد، و بدو قرآن بياموزد.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : از جمله حقوق فرزند بر پدرش سه چيز است: برايش نام خوب انتخاب كند، سواد به او بياموزد و هر گاه به سن بلوغ رسيد، او را همسر دهد.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ـ در پاسخ به سؤال از حقّ فرزند ـ فرمود : نام نيكو بر او بگذارى و خوب تربيتش كنى و شغل و حرفه خوبى به او بياموزى.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : حقّ فرزند بر پدر اين است كه نام خوبى برايش انتخاب كند، و او را نيكو تربيت كند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : حقّ فرزند بر پدرش اين است كه نام خوب بر او بنهد و حرفه خوبى به او بياموزد و خوب تربيتش كند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هر كه فرزندش به سنّ ازدواج برسد و توانايى مالى داشته باشد كه او را همسر دهد و ندهد و از آن فرزند خطايى سر زند، گناهش به گردن اوست.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خدا رحمت كند كسى را كه فرزندش را بر نيكى كردن به خود يارى رساند، بدين گونه كه از گناه و خطاى او در گذرد و به درگاه خدا برايش دعا كند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خدا رحمت كند پدرى را كه فرزندش را بر نيكى كردن به خود كمك كند.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : حقّ فرزند بر پدر اين است كه نام نيكو بر او گذارد، او را نيكو تربيت كند و بدو قرآن آموزد.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : فرزند سه حق بر گردن پدرش دارد: مادر خوبى برايش انتخاب كند، نام نيكويى بر او بگذارد و در تربيت او بكوشد.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : نيكى كردن مرد به فرزندش، نيكى كردن اوست به پدر و مادرش.

پرینت احادیث

بحار الأنوار : امام صادق عليه السلام به مردى كه عرض كرد: به كه نيكى كنم؟ فرمود : به پدر و مادرت، عرض كرد: آنها از دنيا رفته اند. فرمود: به فرزندت نيكى كن.

پرینت احادیث 

امام حسین علیه السلام :

إنَّ النّاسَ عَبيدُ الدُّنيا، وَ الدّينُ لَعقٌ عَلى ألسِنَتِهِم يَحوطونَهُ ما دَرَّت مَعايِشُهُم، فَإِذا مُحِّصوا بِالبَلاءِ قَلَّ الدَّيّانونَ؛
مردم، بنده دنيايند و به ظاهر، دم از دين مى‏ زنند و تا زمانى كه زندگی‏شان تأمين شود، از آن دفاع می‌كنند؛ امّا چون در بوته آزمايش قرار گيرند، ديندارانْ اندك‏ اند.

تحف العقول، ص245

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3390