عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

پيروى از هوس

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : چه بسيار شهوتى كه ساعتى بيش نپايد، اما اندوهى طولانى در پى آرَد.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : هر كه در شهوت هايش از نفْس خود فرمان بَرد، آن را در هلاكتش كمك كرده است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : هر كه از هوس خود فرمان بَرد، آخرت خويش را به دنيايش فروخته است.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : پروا كن از فرمانبرى هوس؛ زيرا اين كار تو را به سوى هر رنج و محنتى مى كشاند.

پرینت احادیث

امام على عليه السلام : اين نفْس ها را سركوب كنيد؛ زيرا كه نفْس ها گرايش شديد به شهوت هاى خود دارند، اگر از آنها اطاعت كنيد، شما را به سوى بدترين فرجام منحرف مى كنند.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : همان گونه كه از دشمنان خود حذر مى كنيد، از هوس هايتان حذر كنيد؛ زيرا براى مردان دشمنى بدتر از پيروى از هوس هايشان و محصولات زبان هايشان (سخنان بيهوده و ياوه) نيست.

پرینت احادیث

الكافى ـ به نقل از عبد الرحمان بن حجّاج ـ : امام كاظم عليه السلام به من فرمود: از بلندى اى كه بالا رفتن از آن آسان و پايين آمدنش دشوار است، بپرهيز
و حضرت صادق عليه السلام مى فرمود: نفْس را با هوسش وا مگذار؛ زيرا هواى نفْس باعث هلاكت آن است و رها كردن نفْس با آنچه هوس مى كند، براى آن مايه درد و رنج است و بازداشتن نفْس از آنچه هوس مى كند درمان آن مى باشد.

پرینت احادیث

امام رضا عليه السلام : زنهار از بلندى اى كه بالا رفتن از آن دشوار و پايين آمدنش سخت و وحشتناك است و از پيروى هواىِ نفْس بپرهيز؛ زيرا در هواىِ نفْس نابودىِ نفْس نهفته است.

پرینت احادیث 

امام صادق عليه ‏السلام :

أي مَفَضَّلُ ، قُل لِشيعَتِنا : كونوا دُعاةً إلَينا بِالكَفِّ عَن مَحارِمِ اللّه‏ِ وَاجتِنابِ مَعاصيهِ وَاتِّباعِ رِضوانِ اللّه‏ِ ، فَإِنَّهُم إذا كانوا كَذلِكَ كانَ النّاسُ إلَينا مُسارِعينَ؛
اى مفضّل! به شيعيان ما بگو: با خويشتندارى از حرامهاى خدا و دورى از گناهان و در پى [جلب] خشنودى خدا بودن، دعوتگر (مردم) به سوى ما باشيد؛ زيرا اگر چنين باشند مردم، خود به جانب ما مى ‏شتابند.

دعائم الإسلام : ج1 , ص58

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3404