عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

مال ، دام ابليس است

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : شيطان، كه خدايش لعنت كناد، گفت : شخص دارا در يكى از سه مورد از چنگ من نخواهد رَست و صبح و شب با اين سه پيش او مى روم : به دست آوردن مال از راه غير حلال، خرج كردن نابجاى آن، و اين كه مال را محبوب او مى گردانم و در نتيجه، حق و حقوق آن را نمى پردازد.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : شيطان آدمى را همه جا مى گرداند و چون خسته اش كرد، در بزنگاه دارايى برايش كمين مى كند و گردنش را مى گيرد.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : ابليس ، كه خدايش لعنت كناد، مى گويد : هر چيزى مرا در به دام انداختن فرزند آدم خسته و درمانده كند، يكى از سه چيز هرگز مرا درباره او به رنج نخواهد افكند : به دست آوردن مال از راه غير حلال، يا نپرداختن حق و حقوق آن، يا مصرف نابجاى آن.

پرینت احادیث

الأمالى للصدوق ـ به نقل از ابن عباس ـ : نخستين درهم و دينارى كه در روى زمين ضرب شد، ابليس به آن دو نگريست. چون آن دو سكّه را وارسى كرد، برداشت و بر ديده اش نهاد و سپس به سينه اش چسباند و آن گاه [از شادى ]فريادى زد و دوباره آن دو را به سينه اش چسباند و گفت : شما نور چشم و ميوه دل من هستيد. اگر فرزندان آدم شما را دوست داشته باشند، ديگر مرا باكى نيست كه هيچ بتى نپرستند. همين مرا بس است كه آدميان شما را دوست داشته باشند.

پرینت احادیث 

امام علی علیه السلام :

صاحِبُ السُّوءِ قِطْعَةٌ مِنَ النّارِ؛
همنشين بد پاره اى از آتش است.

شرح غررالحكم : ج 4، ص 201

چهل حدیث « روزه »

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3450