کتابخانه احادیث شیعه

رسيدن به خدا

امام على عليه السلام : پيوستن به خدا، در گسستن از مردم است.
نمایش منبع
امام على عليه السلام : هر كه در راه رسيدن به خدا شكيبايى ورزد، به او برسد.
نمایش منبع
امام على عليه السلام : هرگز به آفريننده نپيوندى، مگر آن كه از آفريده ببُرى.
نمایش منبع
امام على عليه السلام ـ در مناجات شعبانيه ـ گفت : الهى! نعمتِ بريدنِ كامل از همه و رويكردن كامل به خودت را به من ارزانى دار و ديدگان دلهاى ما را به نور نگاهشان به تو، روشن گردان، تا ديدگان دلها، پرده هاى نور را بدَرَند و به معدن عظمت و بزرگى بپيوندند.
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام ـ در مناجات با خدا ـ گفت : پاك و منزّهى تو، چه تنگ است راه ها بر كسى كه تو راهنمايش نباشى! و چه آشكار است [راهِ] حقّ نزد كسى كه تو راه آن را به او نشان دهى! خدايا! ما را در راههاى رسيدن به خودت حركت ده و براى وارد شدن بر خودت، ما را در نزديكترين راهها پيش بر.
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام ـ نيز در دعا ـ گفت : خدايا! مرا از كسانى قرار ده كه در راه راستِ منتهى به تو كوشيدند و عقب ننشستند و راه رسيدن به تو را پيمودند و از آن منحرف نشدند و براى رسيدنْ به تو تكيه كردند، تا آن كه رسيدند.
نمایش منبع
صفحه اختصاصي حديث و آيات الإمامُ الصّادقُ عليه السلام ـ في قولِهِ تعالى : «و أنْذِرْ بهِ الّذينَ يَخافُونَ أن يُحْشَرُوا إلى رَبِّهِم» .حديث ـ : أنذِرْ بالقرآنِ مَن يَرجُونَ الوُصولَ إلى رَبِّهِم تُرَغِّبْهُم فيما عِندَهُ ، فإنَّ القرآنَ شافِعٌ مُشَفَّعٌ لَهم .حديث
امام صادق عليه السلام ـ درباره آيه: «و با آن بيم ده كسانى را كه از محشور شدن در پيشگاه پروردگارشان مى ترسند» ـ فرمود : [يعنى ]كسانى را كه به رسيدن به پروردگارشان اميد دارند، به وسيله قرآن بيم ده و آنان را به آنچه نزد خداست، ترغيب كن؛ زيرا قرآن براى آنها شفاعت كننده اى است، كه شفاعتش پذيرفته مى شود.
نمایش منبع
امام عسكرى عليه السلام : رسيدن به خداوند عزّ و جلّ سفرى است كه جز با نشستن بر مركب شب، پيموده نشود.
نمایش منبع
حدیث روز 

امام كاظم علیه السلام : :

طُوبى لِشيعَتِنَا الْمُتَمَسِّكينَ بِحُبِّنا فى غَيْبَةِ قائِمنا اَلثّابِتينَ عَلى مُوالاتِنا وَ الْبَرآئَةِ مِنْ اَعْدآئِنا اُولئِكَ مِنّا وَ نَحْنُ مِنْهُمْ وَ قَدْ رَضُوا بِنا اَئِمَّةً وَ رَضينا بِهِمْ شيعَةً وَ طُوبى لَهُمْ، هُمْ وَ اللّه‏ِ مَعَنا فى دَرَجَتِنا يَوْمَ الْقِيامِةِ؛

خوش به حال شيعيان ما كه در زمان غيبت قائم ما به دوستى ما چنگ مى ‏زنند و در دوستى ما و برائت از دشمنان ما استوارند آنها از ما و ما از آنها هستيم، آنها به پيشوائى ما راضى شدند و ما هم به شيعه بودن آنها راضى و خشنوديم و خوشا به حال آنها، به خدا قسـم آنها در روز قيامت با ما و مرتبه ما هستند.

بحارالأنوار: ج 51، ص 151

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3459