عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

ايستگاههاى قيامت

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ـ آنگاه كه به ايشان عرض شد : چه طولانى است آن روز [قيامت ] ـ : سوگند به آن كه جانم در دست اوست، [آن روز] براى مؤمن بسيار كم و كوتاه باشد تا جايى كه از يك نماز واجب كه در دنيا مى خواند كوتاهتر است.

پرینت احادیث

بحار الأنوار ـ به نقل از ابو درداء ـ : از پيامبر خدا صلى الله عليه و آله شنيدم كه مى فرمايد : كسى كه [در دنيا با ارتكاب گناه ]به خود ستم كرده باشد، در آن روزى كه اندازه آن پنجاه هزار سال است نگه داشته مى شود چندان كه خداوند اندوه را به درون او مى برد. سپس به او رحم مى كند و به بهشت مى بردش. پيامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمود : ستايش از آن خدايى است كه اندوه از ما بزدود، خدايى كه در طول مدت محشر [غم و اندوه ]به درون آنها وارد كرد.

پرینت احادیث

الأمالى للطوسى : امام صادق عليه السلام فرمود : هان! پيش از آن كه به حساب شما رسيدگى شود، خود به حسابتان رسيدگى كنيد؛ زيرا قيامت پنجاه ايستگاه دارد كه هر ايستگاهى هزار سال، از آن سالهايى كه شما مى شماريد، طول مى كشد. حضرت سپس اين آيه را تلاوت كرد : «در روزى كه مقدار آن پنجاه هزار سال است».

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : اگر قرار باشد كار رسيدگى به حساب خلايق را كسى جز خدا به عهده بگيرد، پنجاه هزار سال بايد درنگ كنند تا حسابرسى آنان تمام شود. امّا خداوند سبحان اين كار را در يك ساعت تمام مى كند.

پرینت احادیث

امام صادق عليه السلام : آن روز (قيامت) به نيمه نرسيده كه بهشتيان در بهشت به خواب نيمروزى مى پردازند و دوزخيان در دوزخ [يعنى در كمتر از نصف روز تكليف همه معلوم مى شود].

پرینت احادیث 

امام جواد عليه ‏السلام :

مَنْ زارَ عَمَّتى بِقُم فَلَهُ الجَنَّةُ؛
كسى كه عمّه‏ ام را در قم زيارت كند او اهـل بهشت است.

سفينة البحار: ج2 ،ص376

قم و حضرت معصومه سلام الله علیها

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3454