عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

آنچه به زيبايى و زشتى عمل مى افزايد

بحار الأنوار ـ به نقل از عبد اللّه بن حسين از امام زين العابدين عليه السلام ـ : مردى به آن حضرت گفت: شما اهل بيت، آمرزيده ايد. امام خشمگين شد و فرمود:
ما به اجراى آنچه خداوند درباره همسران پيامبران حكم كرده است، سزاوارتريم تا اين كه چنان باشيم كه تو مى گويى . ما براى نيكو كارانمان پاداش دو برابر و براى بد كارانمان عذاب دو برابر معتقديم . آن گاه امام دو آيه را قرائت فرمود:
«ما براى آنان روزى نيكو فراهم كرديم» . يعنى [ روزى] ارزشمند و پر اهميت . «شما همسران پيامبر همانند ساير زنان نيستيد» .

پرینت احادیث

شرح نهج البلاغه : در ايام منصور دوانيقى، مقررى پرداخت مى شد . شخصى به نام شقرانى از نوادگان شقران، آزاد شده پيامبر صلى الله عليه و آله ، به دربار منصور آمد و چند روز در آنجا اقامت كرد، ولى مقررى اش پرداخت نشد . از قضا، امام صادق عليه السلام از پيش منصور بيرون آمد و شقرانى حاجت خود را با ايشان در ميان گذاشت . امام به او خوشامد گفت و به نزد منصور بازگشت و پس از دقايقى برگشت و مقررى شقرانى را كه در آستينى داشت، در آستين وى ريخت و فرمود:
اى شقران! خوبى از همگان خوب است امّا از تو خوب تر ؛ به دليل انتسابت به ما و زشتى، از همگان زشت است، امّا از تو زشت تر؛ به دليل انتسابت به ما .حديث

پرینت احادیث 

امام کاظم علیه السلام :

مَنْ اَتاهُ اَخُوهُ الْمُؤْمِنُ فِى حاجَةٍ فَاِنَّما هِىَ رَحْمَةٌ مِنَ اللّهِ ساقَهَا اللّهُ فَاِنْ فَعَلَ ذلِكَ فَقَدْ وَصَلَهُ بِوِلايَتِنا وَ هِىَ مَوْصُولَةٌ بِوِلايَةِ اللّهِ عَزَّوَجَلِّ؛
وقتى برادر مؤمنى نياز خود را به مؤمنى عرضه مى ‏كند اين عرضه نعمتى است از خداوند كه بسوى او فرستاده شده است پس اگر مؤمن نياز او را بر طرف نمايد اين كار او را به ولايت ما مى ‏رساند و او به ولايت خدا متّصل است.

بحارالأنوار: ج 74، ص 313

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3443