عضویت نظرات درباره پايگاه تماس با ما

ارزش آموزگار

تنبيه الخواطر: خداوند متعال به موسى وحى فرمود كه: اى موسى! خوبيها را فرا گير و آنها را به مردم نيز بياموز؛ زيرا من گورهاى آموزگاران و آموزندگان خوبيها را روشن مى سازم تا از جاى خود احساس وحشت و تنهايى نكنند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خداوند و فرشتگانِ او و حتى مور در لانه اش و حتى ماهى در دريا، بر كسى كه به مردم خير و خوبى بياموزد درود مى فرستند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : جنبندگان زمين و ماهيان دريا و هر جاندارى در هوا و همه اهل آسمان و زمين براى آموزگار خوبيها آمرزش مى طلبند.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ـ در سفارشى به معاذ هنگامى كه وى را به يمن فرستاد ـ فرمود : سپس، آموزگاران را در ميان مردم پخش كن.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : سه نفرند، كه جز انسان منافق در حق آنان بى حرمتى نمى كند: ريش سفيد مسلمان، پيشواى دادگر و آموزنده خوبيها.

پرینت احادیث

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : آيا شما را از بخشنده ترين بخشنده خبر ندهم؟ خداوند بخشنده ترين بخشنده است. و من بخشنده ترين فرزند آدم هستم و بعد از من بخشنده ترين شما، مردى است كه دانش را آموزش دهد و از اين راه دانش او پخش شود. او در روز قيامت به تنهايى همچون يك امت برانگيخته مى گردد و نيز مردى كه در راه خداوند عزّ و جلّ جانبازى كند تا كشته شود.

پرینت احادیث

تنبيه الخواطر: در حضور پيامبر صلى الله عليه و آله از دو مرد بنى اسرائيلى سخن به ميان آمد و چنين گفته شد كه يكى از آنها نماز فريضه را مى گزارد و سپس مى نشيند و به مردم خوبيها را آموزش مى دهد، امّا ديگرى روزها را روزه مى گيرد و شبها را به عبادت مى گذراند. رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمود: برترى اوّلى بر دوّمى همچون برترى من است بر كمترين فرد شما!

پرینت احادیث

امام باقر عليه السلام : جنبندگان زمين و ماهيان درياها و هر موجود ريز و درشتى در زمين و آسمان خدا، براى آموزگار خوبيها آمرزش مى طلبند.

پرینت احادیث 

امام کاظم علیه السلام :

مَنْ اَتاهُ اَخُوهُ الْمُؤْمِنُ فِى حاجَةٍ فَاِنَّما هِىَ رَحْمَةٌ مِنَ اللّهِ ساقَهَا اللّهُ فَاِنْ فَعَلَ ذلِكَ فَقَدْ وَصَلَهُ بِوِلايَتِنا وَ هِىَ مَوْصُولَةٌ بِوِلايَةِ اللّهِ عَزَّوَجَلِّ؛
وقتى برادر مؤمنى نياز خود را به مؤمنى عرضه مى ‏كند اين عرضه نعمتى است از خداوند كه بسوى او فرستاده شده است پس اگر مؤمن نياز او را بر طرف نمايد اين كار او را به ولايت ما مى ‏رساند و او به ولايت خدا متّصل است.

بحارالأنوار: ج 74، ص 313

تعداد كتابها : 111

تعداد احاديث : 45456

تعداد تصاویر : 685

تعداد حدیث روز : 646

تعداد کلید واژه ها : 608

تعداد اعضاء : 3443