کتابخانه احادیث شیعه

آرزوى شهيد

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هيچ كس نيست كه پس از مرگ نزد خداوند از خير بهره مند باشد و در عين حال خوش داشته باشد كه به دنيا برگردد ، گر چه همه دنيا به او داده شود ، مگر شهيد كه چون فضيلت شهادت را مى داند ، آرزو مى كند بر گردد تا در دنيا كشته شود .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هيچ كس نيست كه به بهشت رود و [در عين حال ]دوست داشته باشد به دنيا برگردد و از آنچه بر روى زمين است برخوردار شود ، مگر شهيد ، كه بر اثر مشاهده كرامت (شهادت) ، آرزو مى كند برگردد و ده بار كشته شود .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هيچ كس نيست كه بميرد و نزد خداوند از خيرى كه بدان خشنود است، برخوردار باشد و [با اين حال ]دوست داشته باشد به دنيا برگردد ، گر چه دنيا و هرچه در آن است از آنِ او باشد ، مگر شهيد ، كه بر اثر مشاهده فضيلت شهادت ، آرزو مى كند به دنيا برگردد تا يك بار ديگر كشته شود .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ـ به جابر بن عبد اللّه انصارى ـ فرمود : خداوند با هيچ كس جز از وراى حجاب سخن نگفت اما با پدر تو روى در روى سخن گفت و به او فرمود از من بخواه تا عطايت كنم! پدرت گفت : از تو مى خواهم كه مرا به دنيا باز گردانى ، تا بار ديگر جهاد كنم و كشته شوم . خداوند فرمود: نه! من كسى را به دنيا باز نمى گردانم، از من چيز ديگرى بخواه. او گفت: زندگان را از ثوابى كه شامل حال ماست با خبر ساز تا در جهاد بكوشند، باشد كه كشته شوند و به سوى ما آيند. خداوند متعال فرمود: من رساننده پيام تو به مؤمنان هستم. آنگاه آيه «و لا تحسبنّ الذين قتلوا فى سبيل اللّه أمواتا» را نازل فرمود .
نمایش منبع
حدیث روز

امام صادق عليه ‏السلام : :

لا تَكسَلوا في طَلَبِ مَعايِشِكُم؛ فَإِنَّ آباءَنا كانوا يَركُضونَ فيها و يَطلُبونَها؛

در طلب معاش خود كاهلى نكنيد كه پدران ما براى آن ‏مى‏دويدند و آن را جستجو مى‏كردند.

الفقيه : 3 / 157 / 3576

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3469