کتابخانه احادیث شیعه
پرینت احادیث

بهترين روزى آن است كه انسان راكفايت كند

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خوشا به حال كسى كه تسليم [رضاى خدا] باشد و زندگى اش به قدر كفاف .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خدايا! به محمّد و خاندان محمّد و به كسى كه محمّد و خاندان او را دوست دارد ، خويشتندارى و روزى به قدر كفاف عطا فرما و به هركه محمّد و آل محمّد را دشمن دارد مال و فرزند روزى كن .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : اى ابوذر! من دعا كردم كه خداوند، جلّ ثناؤه ، روزى دوستدار مرا به قدر كفاف عطا كند و به دشمن من، مال و فرزندِ زياد دهد.
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : بار خدايا! كسى را كه به تو ايمان آورَد و به رسالت من گواهى دهد شيفته ديدارت گردان و قضا و قدَرِ خود را بر او آسان فرما و از دنيا بهره اندكى نصيب او كن و آن را كه به تو ايمان نياورَد و به رسالت من گواهى ندهد ، شيفته ديدار خودت مگردان و قضا و قَدَرت را بر او آسان مكن و از دنيا بهره زيادى عطايش فرما .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هرگاه خواستيد براى يك نفر يهودى و مسيحى دعا كنيد بگوييد : خداوند مال و فرزندانت را زياد كند .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : بهترين روزى آن است كه به قدر كفايت باشد .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : روزىِ اندك و بسنده بهتر است از روزىِ بسيار و بازدارنده [از ياد خدا].
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام ـ در بخشى از دعاى خود در زمينه خويهاى والا و رفتارهاى پسنديده ـ گفت : خدايا! مرا بى نياز كن و روزى ات را بر من گشايش ده و به انتظار كشيدن [براى روزى] گرفتارم مفرما .
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام ـ در همان دعا ـ گفت : تاج كفايت (بى نيازى) بر سرم گذار و حُسن ولايت و سرپرستى را نصيبم فرما و هدايت راستين را ارزانى ام دار و به توانگرى گرفتارم مساز و زندگى آسوده و بى رنج را به من عطا فرما و زندگى ام را پر رنج و دشوار قرار مده .
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام ـ نيز در همان دعا ـ گفت : با توانگرى (بخشيدن به من) آبرويم را نگه دار و با تنگدستى حرمتم را از بين مبر كه بر اثر آن از روزى خواران تو، روزى بخواهم و از بندگان بدكردار تو عطا و بخشش طلبم و در نتيجه ، به ستايش آن كه به من بخشيده و نكوهش آن كه از من دريغ كرده است گرفتار شوم . حال آن كه وراى اينها، تو مسئول بخشيدن و نبخشيدنى .
نمایش منبع
حدیث روز

امام علی عليه ‏السلام : :

قَوامُ الشَّريعَةِ الاَْمْرُ بِالْمَعْروفِ وَ النَّهىُ عَنِ الْمُنْكَرِ؛

قوام شريعت، « امر به معروف و نهى از منكر » است.

شرح غررالحكم: ج 4، ص 518

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3469