کتابخانه احادیث شیعه

كار شايسته هنگام تأخير روزى

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هركه خداوند تعالى به او نعمتى ارزانى دارد ، بايد خداى تعالى را حمد و سپاس گويد و هركه روزى اش به تأخير افتد از خداوند آمرزش بخواهد .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : كسى كه در روزى خود تأخير و تنگى بيند ، بايد زياد تكبير بگويد و كسى كه اندوهش زياد شود ، بسيار استغفار كند .
نمایش منبع
امام على عليه السلام ـ در سفارشهايش به كميل ـ فرمود : هر گاه در روزى تو تأخير و تنگى پديد آمد، استغفار كن، تا روزى را بر تو فراخ گرداند .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : هر گاه در روزى ات تأخير و تنگى ديدى، زياد استغفار كن ؛ زيرا خداوند عزّ و جلّ در كتاب خود فرموده است : «از پروردگارتان آمرزش بخواهيد كه او بسيار آمرزنده است ، تا از آسمان برايتان پى در پى باران فرستد . و شما را به اموال و فرزندان مدد كند» يعنى، در دنيا . «و براى شما بوستانهايى قرار دهد» يعنى، در آخرت .
نمایش منبع
حدیث روز

امام علی عليه ‏السلام : :

مـَنْ عـَشِقَ شَيْئاً اَعْشى بَصَرَهُ وَ اَمْرَضَ قَلْبَهُ. فَهُوَ يَنْظُرُ بِعَيْنٍ غَيْرِ صَحيحَةٍ وَ يَسْمَعُ بِاُذُنٍ غَيْرِ سَميعَةٍ؛

آن كس كه به چيزى عشق ورزد، آن عشق، چشم او را كور و قلبش را بيمار مى كند. چنين فردى با چشم ناسالم مى نگرد و با گوش ناشنوا مى شنود.

نهج البلاغه: خ 108، ص 330

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3469