کتابخانه احادیث شیعه
پرینت احادیث

به ياد من باشيد تا به ياد شما باشم

كنز العمّال : در حديث قدسى آمده است : بنده ام! اگر مرا در تنهايى ياد كنى، تو را در تنهايى ياد كنم و اگر در ميان جماعتى يادم كنى، تو را در ميان جماعتى بهتر و فراوانتر از جمع تو، ياد كنم .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خداوند متعال فرمود : هيچ بنده اى در [دل ]خود مرا ياد نكند ، مگر آن كه او را در ميان جمعى از فرشتگانم ياد كنم ؛ و در ميان جمع مرا ياد نكند، مگر آن كه او را در رفيق اعلى (نزد خود) ياد كنم .
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام ـ در دعا ـ گفت : الهى! تو گفته اى و گفته ات راست است ، كه : . . . «مرا ياد كنيد تا شما را ياد كنم» ؛ ما را به ياد خودت فرمان دادى و وعده نمودى كه در قبال آن ما را ياد كنى و اين سان جامه تشريف و تفخيم و بزرگداشت بر قامت ما پوشاندى . اينك ، همچنان كه فرمان داده اى ، تو را ياد مى كنيم و تو نيز به و عده اى كه به ما داده اى وفا كن ، اى كسى كه به يادِ ياد كنندگان [خود] هستى .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : خداوند متعال فرمود : اى پسر آدم! در درون خود به ياد من باش تا من نيز در جانم به ياد تو باشم ؛ اى پسر آدم! در خلوت به ياد من باش تا در خلوت به ياد تو باشم ؛ اى پسر آدم! در ميان جمع مرا ياد كن تا تو را در ميان جمعى بهتر از جمع تو ياد كنم .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : خداوند تبارك و تعالى به داوود عليه السلام وحى فرمود كه : به جبّاران بگو مرا ياد نكنند ؛ زيرا هر بنده اى كه مرا ياد كند او را ياد كنم . پس اگر آنان مرا ياد كنند، من نيز آنان را ياد كنم و لعنتشان فرستم .
نمایش منبع
حدیث روز

امام علی عليه ‏السلام : :

مـَنْ عـَشِقَ شَيْئاً اَعْشى بَصَرَهُ وَ اَمْرَضَ قَلْبَهُ. فَهُوَ يَنْظُرُ بِعَيْنٍ غَيْرِ صَحيحَةٍ وَ يَسْمَعُ بِاُذُنٍ غَيْرِ سَميعَةٍ؛

آن كس كه به چيزى عشق ورزد، آن عشق، چشم او را كور و قلبش را بيمار مى كند. چنين فردى با چشم ناسالم مى نگرد و با گوش ناشنوا مى شنود.

نهج البلاغه: خ 108، ص 330

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3469