کتابخانه احادیث شیعه

پايه هاى دين

امام على عليه السلام : شش چيز از پايه هاى دين است : يقينِ ناب ، خير خواهى براى مسلمانان ، بر پاداشتن نماز ، پرداختن زكات ، حجّ خانه خدا، و بى رغبتى به دنيا .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام ـ در پاسخ مردى كه به ايشان عرض كرد : اساس دين، توحيد و عدل است و دامنه دانش آن گسترده است و خردمندى بايد كه آن را درك كند ، پس ، آن (توحيد و عدل) را به گونه اى برايم بيان داريد كه فهم آن آسان و حفظش راحت باشد ـ فرمود : توحيد، آن است كه آنچه را درباره خودت جايز و رواست، نسبت به پروردگارت روا ندانى و عدل، آن است كه آنچه را آفريدگارت تو را بدان سبب نكوهيده است، به او نسبت ندهى .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : درباره آنچه سزاوار نيست از آن ناآگاه باشيد، نيكو بينديشيد و خيرخواه خود باشيد . و در راه شناخت آنچه در ندانستنش هيچ عذرى از شما پذيرفته نيست، بكوشيد ؛ همانا دين خدا را اركانى است، كه هر كس آنها را نشناسد، سخت كوشى او در عبادتِ ظاهرى اش، سودى به حالش نداشته باشد و هر كس آنها را بشناسد و بدانها اعتقاد داشته باشد، ميانه روى درستش [در عبادت] به او زيانى نرساند .
نمایش منبع
حدیث روز

امام صادق‏ عليه السلام :

إنَّ لَنا حَرَماً و هُوَ بَلَدَةُ قُمَّ و سَتُدفَنُ فيهَا امْرَأةٌ مِن أولادِي تُسَمّي فاطِمَةَ، فَمَن زارَها وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ

ما را حرمى است و آن «قم» است، و به زودى بانويى از فرزندان من به نام فاطمه در آن دفن خواهد شد. هر كس او را زيارت كند، بهشت بر او واجب شود

بحار الأنوار ، ج 60 ، ص 216

چهل حدیث « قم و حضرت معصومه عليهاالسلام »

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 611

تــعــداد اعــضــاء : 3478