کتابخانه احادیث شیعه

16 ـ پافشارى

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خداوند ، حاجت خواه اصرار كننده را دوست دارد .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خدا رحمت كند بنده اى را كه از خداوند عزّ و جلّ حاجتى بخواهد و در دعا [براى آن حاجت] پافشارى كند ، خواه دعايش اجابت شود و يا نشود .
نمایش منبع
بحار الأنوار : از نجواهاى خداوند متعال با موسى است كه : اى موسى! . . . مانند آن كسى دعا كن كه به آنچه نزد من است طمع بسته و رغبت دارد و از كرده خويش پشيمان است .
نمایش منبع
بحار الأنوار : از نجواهاى خداوند متعال با موسى است كه : بنگر كه وقتى از من درخواست مى كنى، رغبت تو به آنچه نزد من است ، چگونه مى باشد ؟
نمایش منبع
بحار الأنوار : در تورات آمده است : در دعا پافشارى مى كنيد ، تا با اجابتِ دعا ، رحمت [خدا] شما را فراگيرد و عافيت به شما شاد باش گويد .
نمایش منبع
بحار الأنوار : در تورات آمده است : كسى كه به احسان و خوبى من اميدوار باشد ، در خواهش از من پافشارى مى كند .
نمایش منبع
امام على عليه السلام : در مسئلت از خدا پافشارى كن، تا درهاى رحمت به رويت گشوده شود .
نمایش منبع
امام باقر عليه السلام : خداوند عزّ و جلّ پافشارى مردمان در خواهش از يكديگر را ناخوش مى دارد، امّا اين كار را نسبت به خودش دوست دارد .
نمایش منبع
امام باقر عليه السلام : به خدا سوگند هيچ بنده مؤمنى در حاجت خود به درگاه خداوند عزّ و جلّ اصرار نورزد، مگر آن كه حاجتش را بر آورد .
نمایش منبع
حدیث روز

امام علی عليه ‏السلام : :

مـَنْ عـَشِقَ شَيْئاً اَعْشى بَصَرَهُ وَ اَمْرَضَ قَلْبَهُ. فَهُوَ يَنْظُرُ بِعَيْنٍ غَيْرِ صَحيحَةٍ وَ يَسْمَعُ بِاُذُنٍ غَيْرِ سَميعَةٍ؛

آن كس كه به چيزى عشق ورزد، آن عشق، چشم او را كور و قلبش را بيمار مى كند. چنين فردى با چشم ناسالم مى نگرد و با گوش ناشنوا مى شنود.

نهج البلاغه: خ 108، ص 330

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3469