کتابخانه احادیث شیعه

طلب خير با دعا

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هر گاه قصد انجام كارى كردى ، درباره آن هفت بار از خدا طلب خير كن . سپس ، بنگر كه چه چيز زودتر به دلت خطور مى كند ، خير در همان است ؛ يعنى به همان عمل كن .
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام ـ در دعاى خويش درباره طلب خير از خدا ـ گفت : بار خدايا ! من به سبب دانايى تو [به خير و شر] از تو خير و نيكى درخواست مى كنم . پس بر محمّد و خاندان او درود فرست و خير و نيكى را برايم مقدّر فرما و شناختِ انتخاب كردن را به ما الهام فرما و آن را وسيله خشنودى به آنچه براى ما مقدّر كرده اى و سر فرود آوردن به آنچه حكم نموده اى ، قرار ده و نگرانى شكّ و دو دلى را از ما دور كن و ما را با يقين مخلصان تأييد و يارى فرما.
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام ـ به ابن ابى يعفور درباره طلب خير از خدا ـ فرمود : ابتدا خدا را به بزرگى و عظمت ياد مى كنى و او را مى ستايى و بر پيامبر و خاندانش درود مى فرستى و سپس مى گويى : «اللّهمّ إنّى اسئلك بأنّك عالم الغيب و الشهادة الرحمن الرحيم و أنت علاّم الغيوب ، أستخير اللّه برحمته (پروردگارا! از تو كه داناى غيب و آشكار و رحمان و رحيمى و تو كه داناى تمام رازهايى تقاضا مى كنم ؛ از خدا به مدد رحمتش طلب خير مى كنم)» .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : كسى كه با طيب خاطر (از تَه دل) يك بار، از خدا طلب خير كند، خداوند حتماً به او خير عنايت خواهد كرد .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : هيچ بنده مؤمنى نيست كه براى كارى كه مى خواهد انجام دهد يك بار از خدا طلب خير كند ، مگر آن كه خداوند او را به بهترين آن دو كار [كه در انتخاب آنها ترديد دارد] راهنمايى كند .
نمایش منبع
حدیث روز

پيامبر خدا صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏ آله :

إنَّ فاطِمةَ بَضعَةٌ مِنّي و هِىَ نورُ عَيني و ثَمَرَةُ فُؤادي؛ يَسوؤُني ما ساءَها و يَسُرُّني ما سَرَّها و إنَّها أوَّلُ مَن يَلحَقُني مِن أهلِ بَيتي

فاطمه پاره تن من و روشنى ديده و ميوه دل من است. آنچه او را ناراحت كند مرا ناراحت مى ‏كند و آنچه شادش كند، مرا شاد مى‏ كند؛ او نخستين نفر از اهل‏بيت من است كه به من مى‏ پيوندد

الأمالى ، صدوق ، ص 575

چهل حديث « گهرهاى فاطمى » سلام الله علیها

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 611

تــعــداد اعــضــاء : 3484