کتابخانه احادیث شیعه

خشوع، زيور اولياست

بحار الأنوار : از وحيهاى خداوند متعال به موسى و هارون [اين بود كه] : همانا دوستان من با خوارى و خشوع و ترس كه در دلهايشان مى رويد و بر بدنهايشان آشكار مى شود ، خود را براى من مى آرايند .
نمایش منبع
الكافى : در نجواهاى خداوند متعال با موسى عليه السلام آمده است : حلاوت تورات را با آوازى خاشع و حزين به گوش من برسان .
نمایش منبع
امام على عليه السلام ـ در وصف پرهيزگاران ـ فرمود : از نشانه هاى آنان اين است كه آنها را در دين ، قدرتمند مى بينى و در عين نرمى، دورانديش ··· و در عبادت، خاشع.
نمایش منبع
امام على عليه السلام ـ در وصف مؤمنان ـ فرمود : شُكوهشان خشوع است .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : خداوند متعال به عيسى بن مريم عليه السلام وحى فرمود كه : اى عيسى ! از چشمان خود اشك و از دل خود، خشوع به من ببخش و آن گاه كه هرزگان خوش و خندانند، تو با ميلِ اندوه، چشمان خود را سرمه كش و بر سر گورهاى مردگان بايست و آنان را با فرياد صدا بزن، شايد پند خود را از ايشان بگيرى و بگو كه من هم همراه ديگران به ايشان خواهم پيوست.
نمایش منبع
حدیث روز 

امام رضا علیه السلام : :

اِجْعَلُوا لِأَنْفُسِكُمْ حَظّا مِنَ الدُّنْيا، بِاِعْطائِها ما تَشْتَهى مِنَ الْحَلالِ وَ مالَمْ يَنَلِ المُرُوَّةَ وَ لاسَرَفَ فيهِ، وَ اسْتَعينوُا بِذلِكَ عَلى اُمُورِ الدّينِ؛

براى خودتـان بهره ‏اى از دنيـا قرار دهـيد، به اينكه خواسته‏ هاى دل را از حلال به آن بدهيد، تا حدّى كه مروّت را از بين نبرد و اسراف در آن نباشد، و بدين وسيله، بر كارهاى دين، كمك بجوييد.

فقه الرضا عليه‏ السلام، ص 337

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3461