کتابخانه احادیث شیعه

68. آفرين بر قبول شدگان

قطعا شما را با چيزى از ترس و گرسنگى و كاهشى در اموال و جان ها و محصولات، آزمايش مى كنيم، و مژده ده به استقامت كنندگان.
نمایش منبع
خداوند، هرگاه بنده مؤمنى را در اين دنيا مجازات كند، بردبارتر و بزرگوارتر و بخشنده تر از آن است كه روز قيامت، بار ديگر مجازاتش كند.
نمایش منبع
از وحى هاى خدا به موسى بن عمران عليه السلام بود كه: اى موسى بن عمران! آفريده اى را نيافريده ام كه نزد من محبوب تر از بنده مؤمنم باشد. بنا بر اين، او را گرفتار مى كنم، در جايى كه برايش بهتر است و به او آسايش مى بخشم، در جايى كه برايش بهتر است و از او آنچه را كه برايش بد است مى گيرم و از آن محرومش مى كنم؛ زيرا برايش بهتر است. و من بهتر مى دانم كه چه چيز به صلاح بنده من است. پس بايد كه بر بلاى من صبور و از نعمت هايم سپاسگزار و بر خواست من خشنود باشد، كه او را در شمار بندگان راستين خود خواهم نوشت، اگر به رضاى من عمل كند و دستورم را فرمان برد.
نمایش منبع
بلا، براى ظالم، تنبيه، براى مؤمن، آزمايش و براى پيامبران، مقام و درجه است.
نمایش منبع
هيچ گرفتارى و بلايى نيست مگر آن كه نعمتى از خداوند آن را در ميان گرفته است.
نمایش منبع
حدیث روز 

امام كاظم علیه السلام : :

طُوبى لِشيعَتِنَا الْمُتَمَسِّكينَ بِحُبِّنا فى غَيْبَةِ قائِمنا اَلثّابِتينَ عَلى مُوالاتِنا وَ الْبَرآئَةِ مِنْ اَعْدآئِنا اُولئِكَ مِنّا وَ نَحْنُ مِنْهُمْ وَ قَدْ رَضُوا بِنا اَئِمَّةً وَ رَضينا بِهِمْ شيعَةً وَ طُوبى لَهُمْ، هُمْ وَ اللّه‏ِ مَعَنا فى دَرَجَتِنا يَوْمَ الْقِيامِةِ؛

خوش به حال شيعيان ما كه در زمان غيبت قائم ما به دوستى ما چنگ مى ‏زنند و در دوستى ما و برائت از دشمنان ما استوارند آنها از ما و ما از آنها هستيم، آنها به پيشوائى ما راضى شدند و ما هم به شيعه بودن آنها راضى و خشنوديم و خوشا به حال آنها، به خدا قسـم آنها در روز قيامت با ما و مرتبه ما هستند.

بحارالأنوار: ج 51، ص 151

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3459