کتابخانه احادیث شیعه

53. آدم خوش حساب، شريك مال مردم است

خداوند، به شما فرمان مى دهد كه امانت ها را به صاحبانش بدهيد و هنگامى كه ميان مردم داورى مى كنيد، به عدالت داورى كنيد. در حقيقت، خداوند، اندرزهاى خوبى به شما مى دهد. خدا، شنواى بيناست.
نمایش منبع
خداوند ـ عزّ و جلّ ـ ، بر پيشوايان عادل واجب كرده كه سطح زندگى خود را با مردم ناتوان، برابر كنند تا فقير را فقرش برآشفته نكند.
نمایش منبع
اگر مى خواهيد كه خدا و پيغمبر، شما را دوست بدارند، وقتى امانتى به شما سپردند به سلامت برگردانيد و چون سخن گوييد، راست گوييد و با همسايگان خود به نيكى رفتار نماييد.
نمایش منبع
تقواى الهى پيشه كنيد و امانت را به كسى كه شما را امين دانسته است، باز گردانيد؛ زيرا حتّى اگر قاتل امير المؤمنين عليه السلامامانتى را به من بسپرد، هر آينه آن را به او برمى گردانم.
نمایش منبع
بهترين مردم، كسانى هستند كه به حقّ، قضاوت كنند.
نمایش منبع
حدیث روز 

امام كاظم علیه السلام : :

طُوبى لِشيعَتِنَا الْمُتَمَسِّكينَ بِحُبِّنا فى غَيْبَةِ قائِمنا اَلثّابِتينَ عَلى مُوالاتِنا وَ الْبَرآئَةِ مِنْ اَعْدآئِنا اُولئِكَ مِنّا وَ نَحْنُ مِنْهُمْ وَ قَدْ رَضُوا بِنا اَئِمَّةً وَ رَضينا بِهِمْ شيعَةً وَ طُوبى لَهُمْ، هُمْ وَ اللّه‏ِ مَعَنا فى دَرَجَتِنا يَوْمَ الْقِيامِةِ؛

خوش به حال شيعيان ما كه در زمان غيبت قائم ما به دوستى ما چنگ مى ‏زنند و در دوستى ما و برائت از دشمنان ما استوارند آنها از ما و ما از آنها هستيم، آنها به پيشوائى ما راضى شدند و ما هم به شيعه بودن آنها راضى و خشنوديم و خوشا به حال آنها، به خدا قسـم آنها در روز قيامت با ما و مرتبه ما هستند.

بحارالأنوار: ج 51، ص 151

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3459