کتابخانه احادیث شیعه

به نيكى ياد كردن

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : مؤمن ، برادر مؤمن است ؛ وقتى حاضر نباشد، در نبودنش او را پاسدارى مى كند و تباهى را از او باز مى دارد . مؤمن ، آينه مؤمن است .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : مؤمن ، آينه برادر مؤمن خود است ؛ وقتى حاضر نباشد ، خير خواه اوست . و آن گاه كه هست ، آنچه را ناخوشايند است ، از او مى زدايد و در مجلس براى او جا باز مى كند .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : وقتى برادرتان نزد شما نبود ، از او به بهترين شكلى ياد كنيد كه دوست مى داريد وقتى شما نزد او نيستيد ، از شما آن گونه ياد شود .
نمایش منبع
حدیث روز 

امام كاظم علیه السلام : :

طُوبى لِشيعَتِنَا الْمُتَمَسِّكينَ بِحُبِّنا فى غَيْبَةِ قائِمنا اَلثّابِتينَ عَلى مُوالاتِنا وَ الْبَرآئَةِ مِنْ اَعْدآئِنا اُولئِكَ مِنّا وَ نَحْنُ مِنْهُمْ وَ قَدْ رَضُوا بِنا اَئِمَّةً وَ رَضينا بِهِمْ شيعَةً وَ طُوبى لَهُمْ، هُمْ وَ اللّه‏ِ مَعَنا فى دَرَجَتِنا يَوْمَ الْقِيامِةِ؛

خوش به حال شيعيان ما كه در زمان غيبت قائم ما به دوستى ما چنگ مى ‏زنند و در دوستى ما و برائت از دشمنان ما استوارند آنها از ما و ما از آنها هستيم، آنها به پيشوائى ما راضى شدند و ما هم به شيعه بودن آنها راضى و خشنوديم و خوشا به حال آنها، به خدا قسـم آنها در روز قيامت با ما و مرتبه ما هستند.

بحارالأنوار: ج 51، ص 151

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3459