کتابخانه احادیث شیعه

كلّيات حقوق پدر و مادر

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله ـ هنگامى كه از ايشان ، درباره حقّ پدر بر فرزند ، پرسيده شد ـ : او را به نام صدا نزند ، جلوى او راه نرود ، پيش از او ننشيند و براى او دشنام خواهى نكند حديث .
نمایش منبع
امام على عليه السلام : بى شك ، فرزند ، حقّى بر پدر دارد و بى شك ، پدر ، حقّى بر فرزند دارد . حقّ پدر بر فرزند ، اين است كه از او در هر كارى جز معصيت خدا ، فرمان بردارى كند .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : پدر و مادر ، سه حق بر فرزند دارند : سپاس گزارى از آنان در همه حال ؛ فرمان بُردارى از آنان در هرآنچه به او امر و نهى مى كنند ، غير از نافرمانى خدا ؛ و خيرخواهى براى آنان ، در نهان وآشكار .
نمایش منبع
حدیث روز 

امام كاظم علیه السلام : :

طُوبى لِشيعَتِنَا الْمُتَمَسِّكينَ بِحُبِّنا فى غَيْبَةِ قائِمنا اَلثّابِتينَ عَلى مُوالاتِنا وَ الْبَرآئَةِ مِنْ اَعْدآئِنا اُولئِكَ مِنّا وَ نَحْنُ مِنْهُمْ وَ قَدْ رَضُوا بِنا اَئِمَّةً وَ رَضينا بِهِمْ شيعَةً وَ طُوبى لَهُمْ، هُمْ وَ اللّه‏ِ مَعَنا فى دَرَجَتِنا يَوْمَ الْقِيامِةِ؛

خوش به حال شيعيان ما كه در زمان غيبت قائم ما به دوستى ما چنگ مى ‏زنند و در دوستى ما و برائت از دشمنان ما استوارند آنها از ما و ما از آنها هستيم، آنها به پيشوائى ما راضى شدند و ما هم به شيعه بودن آنها راضى و خشنوديم و خوشا به حال آنها، به خدا قسـم آنها در روز قيامت با ما و مرتبه ما هستند.

بحارالأنوار: ج 51، ص 151

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3459