کتابخانه احادیث شیعه

د ـ خشونت

الكافى ـ به نقل از يونس بن رباط ، از امام صادق عليه السلام ـ : پيامبر خدا فرمود : خدا رحمت كند كسى را كه فرزندش را بر فرمانبَرى از وى يارى كند .
[كسى ]پرسيد : چگونه او را بر فرمانبَرى يارى مى كند ؟
فرمود: «آنچه را در توانش بوده ، بپذيرد و از آنچه در توانش نيست ، بگذرد و به آنچه نمى تواند ، وا ندارد و بر او سخت نگيرد كه چيزى ميان او و ورود در قلمروى از قلمروهاى كفر نيست ، مگر اين كه وارد نافرمانى [والدين] و يا بُريدن ارتباط خويشاوندى شود .
نمایش منبع
صحيح مسلم ـ به نقل از عايشه ـ : هيچ گاه پيامبر خدا كسى را با دست خويش نزد ، نه زن را و نه خدمتكار را ، مگر آن كه در حال جهاد در راه خدا بود .
نمایش منبع
امام على عليه السلام : عدالت را بر خشونت ، پيش دار تا به محبّت دست يابى ، و آن جا كه سخن كارگر مى افتد ، دست به كار مشو .
نمایش منبع
عدّة الداعي : كسى گفته است : از فرزندم به امام كاظم عليه السلام شكايت كردم . ايشان فرمود : «او را نزن . با او قهر كن ؛ ولى طول نده» .
نمایش منبع
حدیث روز 

امام صادق عليه ‏السلام : :

يَعيشُ النّاسُ بِاِحْسانِهِمْ اَكْثَرَ مِمّا يَعيشونَ بِاَعْمارِهِمْ وَ يَموتون بِذُنوبِهِمْ اَكْثَرَ مِمّا يَموتونَ بِآجالِهِمْ؛

مردم، بيشتر از آن‏كه با عمر خود زندگى كنند، با احسان و نيكوكارى خود زندگى مى‏ كنند و بيشتر از آن‏كه با اجل خود بميرند، بر اثر گناهان خود مى‏ ميرند.

دعوات الراوندى: ص 291، ح 33

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3459