کتابخانه احادیث شیعه

فضيلت و آثار صدقه نهانى

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : صدقه پنهانى ، خشم پروردگار را فرو مى نشاند .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : آن روز كه هيچ سايه اى جز سايه عرش خدا نيست ، هفت نفر در سايه عرش اويند : ··· مردى كه با دست راستش صدقه دهد و آن را از دست چپ خود مخفى بدارد .
نمایش منبع
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : صدقه پنهانى ، زياد بده ؛ زيرا صدقه پنهانى خشم خداوند ، جلّ جلاله ، را فرو مى نشاند .
نمایش منبع
امام على عليه السلام : صدقه نهانى ، از بهترين نيكى هاست .
نمایش منبع
امام على عليه السلام : بهترين وسيله اى كه متوسّلان به آن چنگ مى زنند ، ايمان به خداست . . . و صدقه نهانى ؛ زيرا صدقه نهانى گناه را مى برد و خشم پروردگار را فرو مى نشاند .
نمایش منبع
امام زين العابدين عليه السلام : حقّ صدقه اين است كه بدانى آن اندوخته تو نزد پروردگار عزّ و جلّ توست و سپرده اى است كه نيازى به شاهد گرفتن بر آن نيست و اطمينانت به سپرده اى كه نهانى به وديعه مى گذارى، بيشتر از چيزى باشد كه آشكارا مى سپارى، و اين كه بدانى صدقه در دنيا، بلاها و بيماريها را از تو مى گرداند و در آخرت، آتش دوزخ را .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : جلو چشم مردم صدقه نده تا تو را ستايش كنند ؛ زيرا اگر چنين كنى هر آينه پاداش خود را گرفته اى ؛ بلكه اگر با دست راستت صدقه دادى دست چپت خبردار نشود ؛ زيرا آن كسى كه به خاطر او پنهانى صدقه مى دهى ، پاداش تو را آشكارا خواهد داد .
نمایش منبع
امام صادق عليه السلام : به خدا سوگند ، صدقه نهانى برتر از صدقه آشكار است و نيز به خدا سوگند ، كه عبادت نهانى برتر از عبادت آشكار است .
نمایش منبع
حدیث روز 

امام صادق عليه ‏السلام : :

يَعيشُ النّاسُ بِاِحْسانِهِمْ اَكْثَرَ مِمّا يَعيشونَ بِاَعْمارِهِمْ وَ يَموتون بِذُنوبِهِمْ اَكْثَرَ مِمّا يَموتونَ بِآجالِهِمْ؛

مردم، بيشتر از آن‏كه با عمر خود زندگى كنند، با احسان و نيكوكارى خود زندگى مى‏ كنند و بيشتر از آن‏كه با اجل خود بميرند، بر اثر گناهان خود مى‏ ميرند.

دعوات الراوندى: ص 291، ح 33

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3459