کتابخانه احادیث شیعه

79. خوش قول، محبوب خداست

آرى، هر كس به عهد خود وفا كند و تقوا پيشه نمايد (خداوند او را دوست مى دارد؛ زيرا) خداوند، تقواپيشگان را دوست دارد.
نمایش منبع
به امام سجّاد عليه السلام عرض كردم: مرا از تمام دستورهاى دين آگاه كنيد. امام عليه السلام فرمودند: حقگويى، قضاوت عادلانه و وفاى به عهد.
نمایش منبع
نزديك ترين شما به من در قيامت: راستگوترين، امانتدارترين، وفادارترين به عهد و پيمان، خوش اخلاق ترين و نزديك ترين شما به مردم است.
نمایش منبع
اى بندگان خدا! شما را به تقواى الهى سفارش مى كنم، كه تقوا، مهار است و مايه دوام، پس به ريسمان هاى استوار آن درآويزيد و به حقايق آن چنگ زنيد كه شما را به نهانگاه هاى خوشى و سرزمين هاى گشايش و پناهگاه هاى امن و منزلگاه هاى عزّت، رهنمون خواهد شد.
نمایش منبع
اى بندگان خدا! بدانيد كه تقوا، پناهگاهى نفوذناپذير و استوار است و بدكارى و گناه، پناهگاهى سست كه هر كس به آن پناه ببرد، از آسيب در امان نمى ماند. آگاه باشيد كه با تقوا، مى توان تَب گناهان را قطع كرد.
نمایش منبع
حدیث روز

امام حسین علیه السلام : :

إنَّ النّاسَ عَبيدُ الدُّنيا، وَ الدّينُ لَعقٌ عَلى ألسِنَتِهِم يَحوطونَهُ ما دَرَّت مَعايِشُهُم، فَإِذا مُحِّصوا بِالبَلاءِ قَلَّ الدَّيّانونَ؛

مردم، بنده دنيايند و به ظاهر، دم از دين مى‏ زنند و تا زمانى كه زندگی‏شان تأمين شود، از آن دفاع می‌كنند؛ امّا چون در بوته آزمايش قرار گيرند، ديندارانْ اندك‏ اند.

تحف العقول، ص245

حمایت از پایگاه
آمار پایگاه کتابخانه احادیث شیعه

تــعــداد كــتــابــهــا : 111

تــعــداد احــاديــث : 45456

تــعــداد تــصــاویــر : 685

تــعــداد حــدیــث روز : 646

تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

تــعــداد اعــضــاء : 3469